iSAVER - Aquagem Pool Pump Frekuenca Inverter

iSAVER

Features produktit

* Dizajni Fanless Patent

* Shikoni elegant kozmetike

* High fund ekran LCD me ndërfaqen e përdoruesit miqësore

* Jashtëm on / off kontrollit opsional

* Vendosjen Timer me 35 shpejtesi zgjedhje

* Plug në dhe të luajë


Detail Product

Specifikim

hetim

iSAVER Patent Dizajn Ruajtja e Energjisë Pool Pump Frekuenca Inverter - Aquagem

Shumica e njerëzve nuk kanë asnjë ide se sa pushtet konsumojnë vetëm pompa e tyre pishinë shpejtësi. Në familjet me një pishinë, pompë është zakonisht shfrytëzuesi më i madh i energjisë elektrike të banimit, ato janë mjaft të fuqishme për detyra të rënda si backwash, por kjo nuk është vazhdimisht i nevojshëm për filtrimin apo pompimit, një shpejtësi konstante të lartë nuk është e nevojshme.

iSAVER është një V / F converter, ideja e tij është për të mundësuar rregullimin e shpejtësisë në pishinë të vetme shpejtësi pompa në mënyrë që për të plotësuar nevojat e ndryshme të aplikimit, pa humbur energji. Me një iSAVER, ju ose mund të kandidojë pompë me një shpejtësi konstante apo të ngritur në 4 timers për funksionimin e përditshëm, secili me një shpejtësi individuale. (Inverter Frekuenca është i njohur edhe si konvertim pishinë pompë, pompë pishinë inverter, pishinë shpejtësi pompë kontrollues, pishinë pompë shpejtësi makinë, pishinë pompë frekuencave ndryshueshme drive, pishinë pompë ndryshueshme kontrollues shpejtësi.)

përfitimet

  • Lehtë duke kursyer deri në 80% me shpejtësi të ulët
  • Niveli Sound pompë ulur me 25%
  • Merrni përparësi më të mirë të normës së energjisë elektrike
  • timers opsionale të përshtatshme për aplikime të ndryshme
  • performancë më të mirë filtrimit me shpejtësi më të ulët, më pak kimike nevojshme
  • Një hapësirë ​​më të gjatë jetës për motorike dhe pajisje të tjera pishinë
  • kontribut të madh në reduktimin e GHG

 

zgjidhje me kosto efektive

Varet nga rasti individual, të paguajnë mbrapa kohë mund të jetë më pak se 12 muaj. Këtu më poshtë është një llogaritje i përafërt për të se sa ju mund të ruani një vit me një iSAVER instaluar.

Familjet me një pishinë 50m³ not është e pajisur në mënyrë tipike me një pishinë pompë 1HP (input 0.746kW).
Çmimi i energjisë elektrike (për kWh) € 0.2 për kWh (Burimi: Eurostat (nrg_pc_204)

Në një sezon shtatë muaj not, shpenzimet në vit € 752 Pas instalimit të një iSAVER në sistem, shpenzimet në vit € 169
kursimet vjetore = € 583


model iSAVER1100 iSAVER2200 iSAVER1100C iSAVER2200C
Fuqia input 1PH AC 1PH AC 1PH AC 1PH AC
Voltage input 220V ~ 240V 220V ~ 240V 220V ~ 240V 220V ~ 240V
frekuencë 50 Hz 50 Hz 50 Hz 50 Hz
tensionit të prodhimit 1PH, 0 ~ 240V 1PH, 0 ~ 240V 3ph, 0 ~ 240V 3ph, 0 ~ 240V
prodhimit të energjisë Max 1.1kW Max 2.2kW Max 1.1kW Max 2.2kW
prodhimi aktual Max 6A Max 12A Max 4.5A Max 8A
Shtojcë Rating IP65 IP65 IP65 IP65
Pump Lloji faza Single faza Single tre faza tre faza
ftohës Nga ajri
Speed ​​Gama 1200 ~ 2900rpm