за Aquagem

Aquagem Technology Limited е производител и снабдувач на додатоци за базен со седиште во Панју, Гуангжу, Кина. Ние сме посветени на развивање и снабдување со паметни производи и производи за заштеда на енергија на глобалните клиенти, за почеток, погон со променлива фреквенција за базен пумпи со една брзина.

Нашата мисија е да ги задржи корисниците базен уживаат во удобноста и бенефициите поднесена од страна на паметни технологија и да се намали нашата јаглерод диоксид нога печати, тоа служи како водич на нашата работа во текот на процесот на R & D, производство, продажба, маркетинг и услуги, и др

искуство на клиентите

искуство на клиентите е сè. Секој корисник базен заслужува ефективни + добар квалитет + сигурен систем базен, со цел да се направи поголемиот дел од нивните инвестиции и да уживаат во животот на семејството базен.

Стремежот за подобро искуство на клиентите во производи како што се фреквентен конвертор, инвертер пумпа за базен, разни пумпи и нашата услуга е вечна мотивација во Aquagem, што ја направи нашата работа значајна.

Техничка R & D

Во компанија која се врти околу искуството на клиентите, техничкото истражување и развој не е исклучок. Се работи за истражување и развој на производ кој им е потребен на клиентите, овој менталитет за возврат нè води до подобра идеја за иновации во фреквенцискиот инвертер, инвертерската пумпа за базен и пумпата со променлива брзина што ја развиваме сега.

Предводена од 6 главен инженери чија експертиза се во VFD и инвертер технологија, ние сме горди да се има силна R & D тим кој постојано доаѓаат со иновативни идеи.

контрола на квалитет

Сите производи донесе нашите строги квалитет инспекција пред породувањето, таа содржи анти 'рѓа, анти-влага, изолација третман за електронски плочи, електрични тест функција за полу-готови производи, стареењето тест на 60 степен Целзиусови и целосна проверка на изведбата на готовите производи, симулираат производ во процесот на тестирање интензивирање однесуваат на различни фактори влијаат производ стареење под реалните околности.

Aquagem Manufacturing inverpro